Саєнко Андрій Степанович

26 жовтня 1962 — 20 лютого 2014
Саєнко Андрій Степанович

Короткий життєпис

Саєнко Андрій народився у м. Сміла Черкаської області. Згодом родина переїхала до міста Фастова Київської області. Відбув строкову службу. Працював електромонтером на підприємствах Фастова. Займався вільною боротьбою. Від 2000 р. приватний підприємець. Активний громадський діяч, учасник «Помаранчевої революції» 2004 року, податкового Майдану 2010 р.

Він був бійцем Сьомої Сотні Самооборони. Загинув вранці 20 лютого від кулі снайпера. Тіло було ідентифіковане в морзі № 1 (м. Київ, вул. Оранжерейна, 9).

Залишив стареньку матір, дружину і двох синів.

Саєнку Андрію був 51 рік…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Андрію Саєнку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+