Кіпіані Давид

28 червня 1980 — 21 лютого 2014
Кіпіані Давид

Короткий життєпис

Кіпіані Давид був грузином, громадянином Грузії. Член молодіжного руху «Вільна зона» та партії «Єдиний Національний Рух».

Зранку 20 лютого разом з товаришем Дато пішов на барикади. Кілька годин готували коктейлі Молотова, встигли заправити десь 250 пляшок. Повернулись до намету. Потім Давид пішов допомагати переносити поранених і загиблих. Схопився за серце, коли почув як востаннє захрипів і замовк один із поранених. Він кілька разів потім казав товаришеві, що не може відійти від побаченого. У вухах стояв той останній земний стогін….

Заболіло серце. Попросили у дівчат-волонтерок валідол. Посмоктав пігулку. Начебто відпустило. Повернувся до свого намету. А потім, вже під вечір, вирішив прогулятись Хрещатиком.

Пізно ввечері його було знайдено непритомним у підземному переході, на вулиці Хрещатик у Києві, біля однієї з барикад, що були зведені біля ЦУМу. Врятувати життя Давида Кіпіані медикам не вдалося: близько першої години ночі 21 лютого, у кареті швидкої допомоги він помер від зупинки серця.

Похований у Тбілісі. Залишив дружину і півторарічного сина.

Кіпіані Давиду було 33 роки…

Нагороди та відзнаки

Орден Героїв Небесної Сотні

За громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 893/2014 від 27 листопада 2014 року Давида Кіпіані було нагороджено орденом Героїв Небесної Сотні (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+