Мазуренко Павло Анатолійович

2 грудня 1971— 22 грудня 2013
Мазуренко Павло Анатолійович

Павло Мазуренко. Короткий життєпис

Павло Мазуренко був уродженцем м.Любар, що в Житомирській області. Певний час був прописаний та проживав в Криму в Сакському районі, потім переїхав до Києва. Мав вищу освіту, яку здобув на радіотехнічному факультеті Київського політехнічного інституту. Працював у сфері ІТ-технологій програмістом та web-дизайнером.

Павло був чудовою, доброю людиною. Він був розумний та інтелігентний, порядний і чесний, мав тонке почуття гумору. Тому люди любили його, і велика кількість друзів, яких мав Павло – яскраве свідчення цьому. А ще він захоплювався музикою і частенько любив пограти на гітарі, чи то просто так для душі, чи для друзів та рідних, які були поряд.

18 грудня, коли чоловік йшов додому, на вулиці Гната Юри на Борщагівці в Києві біля торгівельного центру ’’Квадрат’’ його зупинили спецпризначенці в чорній формі та бронежилетах для перевірки документів. Павло показав їм ксерокопію паспорта із кримською пропискою в ньому. Міліціонери вирішили, що він учасник Євромайдану та жорстоко побили його палицями й ногами, після чого пішли, залишивши лежачого Павла на землі. Чоловікові вдалось підвестись та самостійно добратись додому, де й розповів дружині та друзям, що з ним трапилось.

Спочатку чоловік відмовився від госпіталізації. Але через 2 дні стан різко погіршився і його було доставлено до реанімаційного відділення Київської міської клінічної лікарні № 12. Лікарі діагностували забої та травму голови. Помер Павло Мазуренко 22 грудня в тому ж реанімаційному відділенні. МВС міністра Захарченка заперечило, що смерть чоловіка сталась внаслідок побоїв, вчинених силовиками. Лікарі ж під тиском злочинної влади причиною смерті назвали двосторонню пневмонію.

Поховали Павла на цвинтарі у місті Вишневому Київської області. Залишив дружину Лесю та семирічного сина.

Павлу Мазуренку було 42 роки…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Павлу Мазуренку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+