Арутюнян Георгій Вагаршакович

4 липня 1960 — 20 лютого 2014
Арутюнян Георгій Вагаршакович

Короткий життєпис

Арутюнян Георгій був вірменином, громадянином Грузії. Народився у м. Батумі, етнічний вірменин. Отримавши посвідку на постійне місце проживання в Україні, останні роки мешкав у м. Рівне. Сім’я жила дуже бідно. Георгій планував виїхати на батьківщину у Батумі до родини, після того, як встановить пам’ятник покійній дружині, яку він втратив в 2012 році.
Був активістом обласної організації ВО «Свобода».

Загинув від кулі снайпера на барикаді біля Монументу Незалежності в Києві. Тіло загиблого перенесли до Михайлівського Золотоверхого собору.

Залишив дві повнолітні доньки від першого шлюбу і трирічну донечку Ашхен, яка стала круглою сиротою. Похований на Новому кладовищі в Рівному.

Арутюняну Георгію було 53 роки…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Георгію Арутюняну було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Світлини з Георгієм Арутюняном

Споріднені сторінки:

Вірменин із українським серцем Спогади про Георгія Арутюняна Колись доля привела грузинського юнака Міхеіла Саакашвілі до Києва, де він здобув освіту, вивчив мову та полюбив україн...
Ашхен Присвята Георгію Арутюняну Ще складних не втямить фраз, Ще Ашхен не зна причини, Що Вкраїна і Кавказ - Дві у неї батьківщини. Тато спить, тат...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+