Братушка Олексій Сергійович

10 квітня 1975 — 20 лютого 2014
Братушка Олексій Сергійович

Короткий життєпис

Братушка Олексій був мешканцем міста Сум. Навчався у Сумському державному університеті. Працював перевізником. Учасник «Помаранчевої революції».

На Майдан приїздив від грудня 2013 р. Востаннє виїхав 19 лютого. Загинув на вул. Інститутській в Києві від кулі снайпера, яка пробила і металевий щит, і бронежилет.

Поховали Олексія 24 лютого на Центральному кладовищі на Алеї почесних громадян міста Суми. Залишив хворих батьків, дружину, доньку 13 років і сина, якому було лише 8 днів.

Братушці Олексію було 38 років…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Олексію Братушці було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+