Нігоян Сергій Гагікович

2 серпня 1993 — 22 січня 2014
Нігоян Сергій Гагікович

Сергій Нігоян: Життєпис

Нігоян Сергій був вірменином, громадянином України. Народився і жив у селі Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області. Був єдиною дитиною в сім’ї. Його родина переїхала до України, рятуючись від війни у Нагорному Карабасі. Займався легкою атлетикою та східними єдиноборствами, навчався в Дніпродзержинському (зараз Кам’янський) коледжі фізичного виховання. У житті був спокійним і справедливим. Хотів стати актором. Був патріотом України та Вірменії.

На Євромайдан приїхав 8 грудня 2013 року, бо «зрозумів, що повинен бути за Майдан». Був охоронцем. Його вбили близько шостої години ранку 22 січня 2014 року — отримав три вогнепальних поранення свинцевою картеччю в шию, голову і груди під час подій біля стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського у місті Києві.

26 січня під гімн України його поховали на сільському кладовищі його рідного села Березнуватівки.

Нігояну Сергію було 20 років…

Нагороди та відзнаки

 
Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Сергію Нігояну було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

Живим на згадку: Який він був

Відео з Сергієм Нігояном


Світлини з Сергієм Нігояном

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+