Хурція Зураб

29 червня 1960 — 18 лютого 2014
Хурція Зураб

Короткий життєпис

Хурція Зураб був грузином, громадянином Грузії. Родом із міста Гагра в Грузії.

Приїхав захищати Майдан, долучився до лав Кіровоградської сотні. 18 лютого потрапив у епіцентр подій. Тіло виявили на барикаді, розташованій на вулиці Інститутській, біля верхнього входу в метро «Хрещатик». Загиблий чоловік мав при собі пенсійне посвідчення серія АІІІ № 848773, на ім’я Миколи Нікітіна, видане в Кіровограді (зараз Кропивницький), та паспорт громадянина Грузії, на ім’я Zurab KHURTSIA № 620075680, виданий посольством Грузії в Україні. «У нього було хворе серце, він приймав ліки. Через події на вулиці Інститутській воно не витримало», — повідомив пізніше Микола Нікітін. За офіційною версією загинув через сердечний приступ, викликаний газом.

Хурції Зурабу було 53 роки…

Нагороди та відзнаки

 
Орден Героїв Небесної Сотні

За громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 893/2014 від 27 листопада 2014 року Зураба Хурцію було нагороджено орденом Героїв Небесної Сотні (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Зурабом Хурцією

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+