Слободян Тарас Ігорович

10 грудня 1982 – ( кінець грудня 2013 ... початок січня 2014 )
Слободян Тарас Ігорович

Короткий життєпис

Тарас Слободян був родом з міста Тернополя. Працював у Тернопільському національному економічному університеті. Був неодружений.

Хлопець перебував на Майдані під час заворушень у Києві, проте потім безслідно зник. Знайшли його мертвого у лісі на Сумщині без лівої руки і без пальця на правій. Тарас Слободян помер від критичної втрати крові внаслідок вибуху. Точної дати смерті встановити не вдалось. Відомо лише, що сталось це в проміжку часу між кінцем грудня 2013 року і початком січня 2014 року.

Поховали Тараса Слободяна 5 березня 2014 року у Тернополі на Микулинецькому кладовищі.

Тарасу Слободяну був 31 рік…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Тарасу Слободяну було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Спогади про Тараса Слободяна

Одного разу батько із сином їхали у авто вечірнім Тернополем: «Сину, та не можна бути таким ідеалістом, життя взагалі несправедливе!» Тарас мовчить. Авто зупиняється. Перед тим як вийти, Тарас говорить: «А чому так? Так не має бути!» – і закриває двері…

Із спогадів батька про Тараса Слободяна

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Тарасом Слободяном

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+