Жаловага Анатолій Григорович

13 березня 1980 — 20 лютого 2014
Жаловага Анатолій Григорович

Короткий життєпис

Жаловага Анатолій був мешканцем міста Дубляни Львівської області. Закінчив Львівський державний університет фізичної культури, спеціалізація — гандбол. Кандидат в майстри спорту. Працював будівельником.

Загинув на вулиці Інститутській в Києві від кулі снайпера, яка влучила йому в голову. Тіло знайшли на подвір’ї біля Михайлівського собору.

Похований в Дублянах.

Жаловазі Анатолію було 33 роки…

Нагороди та відзнаки

 
Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Анатолію Жаловазі було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

Спогади про Анатолія Жаловагу

 

Він наче мав якесь передчуття: завжди ходив до сповіді перед Паскою, а цього разу – пішов перед Різдвом; ніколи не стрибав на Водохреща в ополонку, а минулого року – вперше в селі стрибнув…

Зі спогадів матері про Анатолія Жаловагу

 

Розповідь батька Героя

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Анатолієм Жаловагою

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+