Брезденюк Валерій Олександрович

17 червня 1963 — 19 лютого 2014
Брезденюк Валерій Олександрович

Короткий життєпис

Брезденюк Валерій був мешканцем міста Жмеринки Вінницької області. Підприємець, засновник першого в місті комп’ютерного клубу. Художник, відомий своєю унікальною технікою ебру – виконання малюнків на воді. 2013 року увійшов до фіналу телешоу «Україна має талант», а в рідному місті став переможцем конкурсу «Жмеринка має таланти». Член міського осередку партії «УДАР».

Загинув вночі з 18 на 19 лютого під час наступу силовиків на Майдан – був вбитий пострілом у спину. Станом на 20 годину чоловік був ще живий. Сказав родичам, що з ним все гаразд. На другий дзвінок сина Валерій вже не відповів. Близько першої години ночі слухавку взяли сторонні люди та повідомили, що його вже немає серед живих.

Похований у Жмеринці.

Брезденюку Валерію було 50 років…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Валерію Брезденюку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Фільм про Валерія Брезденюка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+