Костенко Ігор Ігорович

31 грудня 1991 — 20 лютого 2014
Костенко Ігор Ігорович

Короткий життєпис

Ігор Костенко був мешканцем села Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Журналіст видання «Спортаналітика». Навчався на п’ятому курсі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Був активним дописувачем української Вікіпедії.

Був убитий на вулиці Інститутській біля «Жовтневого палацу». У нього влучила куля снайпера, яка пройшла вище серця Героя.

Ігорю Костенку було 23 роки…

Нагороди та відзнаки

 
Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Ігорю Костенку було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

Спогади про Ігоря Костенка

 

Як я виховала такого патріота,— перепитує пані Оксана,— не знаю, як кожна мама. Це Богом дане. Ігор завжди говорив: «Спочатку ми повинні думати про Україну, а потім Україна хай думає про нас…»

Зі спогадів матері про Ігоря Костенка

 

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Ігорем Костенком

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+