Сольчаник Богдан Зіновійович

25 липня 1985 — 20 лютого 2014
Сольчаник Богдан Зіновійович

Богдан Сольчаник. Короткий життєпис.

Богдан Сольчаник народився у місті Старий Самбір Львівської області. У Львові здобув вищу освіту, а згодом проходив докторську програму у Варшаві, готував до захисту дисертацію «Виборчі практики в малому західноукраїнському місті. 1965–2006 роки». Богдан викладав на кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету, був активістом Громадянської мережі “ОПОРА”. Саме громада, її місцева самоорганізація у малих селах і містечках, вважав Сольчаник, має стати рушійною силою для розвитку країни. Відтак, юнак брав активну участь у громадських рухах ще сидячи за шкільною партою. Мабуть, усі друзі солідарні, що у будь-якій незрозумілій ситуації Богдан завжди брав відповідальність на себе.

Це він восени 2004-го виводив на площі Львова студентів, щоб боротися з «кучмізмом». Але тільки через ненасильницький спротив. Він не знав, що таке насильство. Це він влітку 2013-го ініціював у Львові акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що повстали проти міліцейського свавілля. Це він знову – і востаннє – закликав львівських студентів до мирного протесту, коли стало відомо, що асоціацію з ЄС не підпишуть. На Майдан в Київ Богдан приїздив кілька разів. Загинув від ворожої кулі на вул. Інститутській, біля готелю “Україна”.

Похований у рідному місті Старому Самборі Львівської області. Залишив батьків — Зіновія та Оксану, брата Степана.

Богданові Сольчанику було 28 років…

Нагороди та відзнаки

 
Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Богдану Сольчанику було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

Вірші Богдана Сольчаника

«Кухні мого покоління» – це збірка віршів Богдана Сольчаника, Героя Небесної Сотні, який трагічно загинув у лютневі дні Революції Гідності на Майдані Незалежності в Києві. Вірші розкривають світогляд Богдана, його внутрішні переживання та ставлення до подій сучасності. Збірка складається з трьох тематичних розділів: особистої, суспільної та любовної лірики, написаної у період з 2002 по 2013 рік.

Скористайтесь посиланням, якщо хочете почитати збірку віршів Богдана Сольчаника «Кухні мого покоління».

Спогади про Богдана Сольчаника

Спогади Степана Сольчаника, брата Героя


Спогади Любомири Бурки

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Богданом Сольчаником

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+