Жизневський Михайло Михайлович

26 січня 1988 — 22 січня 2014
Жизневський Михайло Михайлович

Короткий життєпис

Жизневський Михайло був білорусом, громадянином Білорусії. Уродженець м. Гомеля (Білорусь). Після десятого класу школи Михайло пішов до училища вчитися на газозварювальника. Виготовляв середньовічні лати в лицарському клубі, займався східними єдиноборствами та ходив до православної церкви. Захоплювався історією, міфологією, лицарським рухом, військовою справою та займався страйкболом. Михайло був у душі бійцем, але не застосовував силу без потреби, мав загострене почуття справедливості, він був особистістю сміливою і яскравою. Виїхав з Білорусії через політичні проблеми. В Україні Михайло жив у Донецьку, Кривому Розі, Києві. Останні декілька років життя винаймав житло у місті Біла Церква Київської області, був позаштатним кореспондентом газети «Соборна Київщина» та дуже любив журналістику. Він не належав до жодної політичної партії, однак співпрацював з націоналістичною організацією УНА-УНСО.

На Євромайдані перебував з перших днів, був залучений в охороні. Загинув під час штурму на вул. Грушевського біля стадіону «Динамо» близько 9-ї години ранку 22 січня 2014 року від отриманого смертельного вогнепального поранення в серце. Панахида за загиблим відбулася у Михайлівському золотоверхому соборі в Києві 26 січня. На панахиду прийшло близько 10 тисяч людей. Після панахиди тіло Михайла пронесли вулицями Володимирською, Богдана Хмельницького та Хрещатиком повз Майдан Незалежності до барикад на вулиці Грушевського, де він загинув.

Похований у с. Стяг Праці Гомельського р-ну Білорусі.

Жизневському Михайлу було 25 років, до свого наступного Дня народження він не дожив 4 дні…

Нагороди та відзнаки

 
Орден Героїв Небесної Сотні

За громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 893/2014 від 27 листопада 2014 року Михайла Жизневського було нагороджено орденом Героїв Небесної Сотні (посмертно).

 
 
Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 
 
Золота Зірка Героя України

За особисту мужність та героїчне відстоювання засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 158/2017 від 13 червня 2017 року Михайлу Жизневському було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 

Відео з Михайлом Жизневським

Світлини з Михайлом Жизневським

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+