Поправка Юрій Юрійович

11 вересня 1995 – 18 квітня 2014
Поправка Юрій Юрійович

Юрій Поправка: Життєпис

Юрій Поправка народився в селі Морозівка Баришівського району Київської області. У 2012 році закінчив київську гімназію № 183 “Фортуна”. З вересня цього ж року продовжив заочно навчатися на факультеті соціології та права Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”. Одночасно з навчанням працював в одному з відділень Ощадбанку України у місті Києві.

Участь в Революції Гідності

Юрій Поправка був патріотом своєї країни. Вболіваючи за її подальшу долю, він не міг залишитись осторонь, коли розпочалась Революція Гідності взимку 2013-2014 років. Тому хлопець став активним учасником революційних подій, котрі мали змінити його країну.

Спочатку його було зараховано до 23-ї сотні Самооборони Майдану. Трохи згодом Юрій приєднався до “Правого сектору”. Під час сутичок зі спецпризначенцями “Беркуту” отримав вогнепальне кульове поранення в ногу.

Обставини загибелі Героя

16 квітня 2014 року Юрій Поправка разом з друзями приїхав в гості до своєї коханої дівчини Дарії в місто Харків, де та навчалась. Та вже наступного дня кудись поїхав, не повідомивши нікому, куди саме направляється. Як з’ясувалось вже пізніше, він, разом з Юрієм Дяковським та ще трьома товаришами, відправився до міста Слов’янська Донецької області. Метою поїздки хлопців був збір інформації про сепаратистів в цьому регіоні.

17 квітня по обіді Юрій потрапив у полон до терористів. Саме з цього моменту був втрачений будь-який зв’язок із хлопцем. Лише 22 квітня спотворене до невпізнанності слідами катувань тіло Героя було виявлене місцевими рибалками в річці Казенний Торець поблизу смт.Райгородок. Опізнати тіло Юрія вдалося лише через три дні 25 квітня.

Разом із тілом Юрія також було знайдено тіло іще одного вбитого Героя Небесної Сотні – Володимира Рибака із міста Горлівки. Було страшно дивитись на те, як над Героями познущались їхні вбивці: їх палили вогнем, різали ножем, у одного з загиблих була тяжка черепно-мозкова травма, а в другого – колоті рани грудини та легень. Після цих нелюдських тортур українським патріотам ще живим розпороли животи, насипали туди піску та кинули їхні тіла у річку. Було очевидно, що ті, хто катував українських Героїв, не мали ані крихти чогось людського в собі!

Згідно інформації, оприлюдненої головним редактором сайту Цензор.нет Юрієм Бутусовим, до викрадення та вбивства Юрія Поправки були причетні представники російсько-сепаратистського угрупування, котре в ті дні захопило будівлю СБУ в місті Слов’янську. Сліди ж жахливих тортур над Героєм, на думку фахівців, свідчили про явно кавказьке походження тих нелюдів, котрі це вчинили.

Прощання з Юрієм Поправкою

Поховали Героя у рідному селі Морозівка Баришівського району Київської області. Залишив маму Ярославу.

Юрію Поправці було 18 років…

Вшанування пам’яті Героя

29 травня 2015 року в Києві у дворі гімназії № 183 “Фортуна”, де колись навчався Юрій, було відкрито пам’ятний знак Герою.

Нагороди та відзнаки

 
Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 94/2015 від 20 лютого 2015 року Юрію Поправці було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 

Живим на згадку: Який він був

Світлини з Юрієм Поправкою

Пов'язані сторінки:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+