Тарасюк Іван Миколайович

28 січня 1993 — 20 лютого 2014
Тарасюк Іван Миколайович

Короткий життєпис

Тарасюк Іван народився в с. Залісоче Волинської області. Мешкав в селищі міського типу Олика Ківерцівського району Волинської області. Навчався в Луцькому медичному коледжі «Монада», відбув строкову службу в армії. Грав у футбольному клубі «Олика». Іван був єдиною дитиною у батьків. Після посту хлопець планував одружитися. Односельчани кажуть, що він був патріотом.

20 лютого приїхав на Майдан уперше. Про своє перебування на Майдані мамі не розповів, щоб не хвилювалася. У четвер вранці вирішив повісити державний прапор на одному з об’єктів Євромайдану. Снайперські кулі влучили у голову, пробили легені. Помер на місці.

Віддати шану своєму побратиму та Герою України прибули жителі його рідного села та навколишніх сіл, бійці Правого сектору Волині, Автомайдан та лучани. Похоронили Івана Тарасюка на місцевому кладовищі в Олиці.

Тарасюку Івану був 21 рік…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Івану Тарасюку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Спогади про Івана Тарасюка

Коли батько вранці 20 лютого попрохав його відійти в безпечне місце і хоч з півгодини перепочити, він заперечив, сказавши:
– Як я потім побратимам в очі буду дивитися? Зрозумій мене правильно, тату, я по-іншому не можу…

Із спогадів батьків та друзів про Івана Тарасюка

Розповіді батька Героя


Відеофільм про Героя від Волинської обласної ДТРК

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+