Голоднюк Устим Володимирович

12 серпня 1994 — 20 лютого 2014
Голоднюк Устим Володимирович

Устим Голоднюк. Короткий життєпис.

Устим Голоднюк мешкав у місті Збараж Тернопільської області. Навчався у Бережанському агротехнічному інституті.

На Майдані від листопада. Під час нападу силовиків 30 листопада був сильно побитий, але згодом знову повернувся на Майдан. 20 лютого він загинув від вогнепального поранення в голову, коли разом з іншими майданівцями пішов у наступ вгору по вул. Інститутській. Куля снайпера обірвала життя юнака вище готелю “Україна” поряд зі станцією метро «Хрещатик».

Похований у Збаражі. Іменем Устима названа його 38-а сотня.

Устиму Голоднюку було 19 років…

Нагороди та відзнаки

Золота Зірка Героя України

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Устиму Голоднюку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Медаль за жертовність і любов до України

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Спогади про Устима Голоднюка.

Розповіді батька Героя


Розповідь подруги Героя

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Google+